Kraj

CZARNOGORA


Opis

Wolisz góry czy morze? Tutaj nie musisz wybierać! W nowym hotelu Iberostar Selection Kumor***** można w pełni cieszyć się wspaniałą przyrodą Boki Kotorskiej, a najlepsze plaże mieć tuż obok. Woda w tym regionie Czarnogóry zachwyca wszystkich przyjeżdżających. W zaciszu własnego pokoju lub z krawędzi zjawiskowych basenów typu infinity można podziwiać spektakularne widoki na zatoki Herceg Novi i Tivat. Ten krajobraz nigdy się nie nudzi! Góry czy morze? Wybierz jedno i drugie! W pokojach komfortowego hotelu znanej sieci Iberostar zadbano o najdrobniejsze szczegóły, by pobyt w nich był przyjemny. Dzięki wyjątkowej lokalizacji na brzegu w samym sercu Boki Kotorskiej - najpiękniejszej zatoki Bałkanów Iberostar Selection Kumor***** oferuje pokoje z widokiem na góry lub morze, w tym także jeszcze bardziej ekskluzywne pokoje typu suite z dodatkową częścią dla dziennego wypoczynku. Pokoje są nowoczesne, estetycznie zaaranżowane, dominuje w nich drewno oraz odcienie niebieskiego, harmonijnie komponujące się z otoczeniem. Każdy wyposażony jest w mini bar, telewizor z płaskim ekranem, sejf, lustro, a łazienka w suszarkę do włosów, ręczniki i przybory toaletowe. Każdy pokój posiada balkon, z którego można rozkoszować się tak pięknym tu widokiem na góry lub morze. Hotel dysponuje dwiema restauracjami - bufetową, w której organizowane są śniadania i obiadokolacje, a także elegancką restauracją a la carte, w której można próbować potraw wybranych według własnego uznania. W przestrzeni hotelowej funkcjonują także bary, w których można nabywać napoje i przekąski. Za dodatkową opłatą goście hotelu Iberostar Selection Kumor***** mogą korzystać z wyrafinowanej strefy SPA z ogromnymi oknami, by podziwiać piękno zatoki, a także z leżaków i parasoli na prywatnej hotelowej plaży. Animatorzy pracujący w sezonie letnim organizują atrakcje w trakcie dnia i wieczorami, a dla dzieci dostępna jest specjalna strefa Star Camp, w której znajdują się pod opieką wykwalifikowanych animatorów.


Lokalizacja

Hotel znajduje się na zachodnim brzegu malowniczej Zatoki Kotorskiej, 16 km od granicy z Chorwacją, 37 km od zachwycającego miasta Kotor oraz 55 km od Dubrownika - perły Adriatyku.


Dojazdu samochodem

Hotel znajduje się nieopodal szosy E65, prowadzącej wzdłuż wybrzeża Czarnogóry. Jadąc od strony Chorwacji (w dużej mierze autostradami), od Dubrownika należy przejechać jeszcze dalej 55 km i w miejscowości Kumbor za Herceg Novi odbić ku plaży (na wysokości cerkwi). Hotel znajduje się nad brzegiem morza. Możliwy jest także dojazd przez Serbię i wjazd do Czarnogóry od północy, przez góry. Odległość od Warszawy - 1680 km, Krakowa - 1400 km, Budapesztu - 800 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Lotnisko Tivat oddalone jest od hotelu o 17 km, a port lotniczy Dubrownik o 33 km.


Atrakcje

Nazywana perłą Czarnogóry Boka Kotorska to przepięknie usytuowana zatoka, głęboko wcinająca się w otoczony górami ląd, oferująca wiele pięknych miejsc widokowych, ale także zachwycających zabytków i tras spacerowych. Niekwestionowanym diamentem okolicy jest średniowieczne miasteczko Kotor, a także sąsiadujący z nim Perast. Ta część Czarnogóry oferuje także liczne możliwości uprawiania sportów wodnych, włącznie z nurkowaniem w jaskiniach. Sam Kumbor to niewielkie letnisko w sąsiedztwie Herceg Novi - miasta położonego między górą, a zatoką i najczęściej odwiedzanego przez turystów kurortu Czarnogóry. Herceg Novi, które wyróżnia śródziemnomorski charakter, posiada zabytkowe Stare Miasto, otoczone murami oraz tureckimi umocnieniami, nazywane jest miastem kwiatów, a wczesną wiosną organizowany jest w nim Festiwal Mimozy. Miejsca, które warto zobaczyć:- Herceg Novi - kurort i zabytki skoncentrowane na malowniczej starówce, w której dominuje turecka twierdza. Spacerując uliczkami Starego Miasta można trafić zarówno do kościoła katolickiego, jak i cerkwi, do klasztoru franciszkanów i prawosławnego monastyru, a także do leżącej nad morzem cytadeli - Perast - miasteczko położone na wybrzeżu Zatoki Kotorskiej, od zawsze związane z morzem, położone na wąskim skrawku lądu, ze śladami architektury Republiki Weneckiej, pośród których wyróżniają się barokowe pałace. Turyści przybywają tutaj przede wszystkim, by odbyć kilkuminutowy rejs na wysepkę Matki Boskiej na Skale, skąd można podziwiać dookólną panoramę Boki niejako od środka, a także zapoznać się z intrygującą historią tego miejsca - Kotor - już w 1979 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wszystko to za sprawą charakterystycznego średniowiecznego układu urbanistycznego zdominowanego przez wąskie, kręte uliczki prowadzące do nieregularnych placów i licznych prawosławnych oraz katolickich świątyń reprezentujących rozmaite style architektoniczne. Kościoły, cerkwie i pałace skrywają w sobie cenne artystycznie wyposażenie, w niektórych miejscach urządzono muzea lub galerie. Nad miastem góruje twierdza św. Jana, ku której prowadzą liczne schody. Widok na zatokę stamtąd zapada w pamięć na zawsze.


Cena zawiera

- Codzienne śniadania - Dostęp do zewnętrznego i wewnętrznego basenu - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Cena nie zawiera

- Opłata miejscowa - Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-os. z widokiem na góry

Bardzo komfortowy pokój z balkonem i łazienką, TV, wifi, mini barem


Oferta

BB, Oferta zwrotna (2SZWNM2 EX1A-Z2, 15192)


Pokój 2-os. z widokiem na morze

Bardzo komfortowy pokój z balkonem i łazienką, TV, wifi, mini barem


2-os. suite z widokiem na morze

Komfortowy apartament ze strefą dzienną, balkonem i łazienką, TV, wifi, mini barem


Strzałka