• Aferni gwiazdka gwiazdka gwiazdka

 • Maroko, Agadir

Opis hotelu: Aferni

Poszukujesz najlepszej oferty w obiekcie Aferni, położonym w Maroko, Agadir? Skorzystaj z oferty Biura Podróży Nekera. Nasi zaufani eksperci z ponad 25-letnim doświadczeniem chętnie pomogą Ci w wyborze oferty. Sprawdź pozostałe kierunki w naszej ofercie: oferty samolotem i oferty samochodem
Naszym zdaniem

Przyjemny, nieduży hotel nawiązujący stylem do tradycji architektonicznych regionu. Basen w ogrodzie, bar przekąskowy, blisko plaża i centrum. Skromny, ale wygodny, z sympatyczną obsługą i kameralną atmosferą.

Położenie

Ok. 800 m od plaży, ok. 2,5 km od centrum i bazaru El Had, ok. 22 km od lotniska w Agadirze, ok. 1,5 km od przystani, ok. 6 km od agadirskiej mediny.

Wyposażenie

Lobby z recepcją 24 h i miejscem wypoczynkowym, winda, bar przekąskowy, sala TV, restauracja, punkt wymiany walut, bezpłatne Wi-Fi, sklepik, przechowalnia bagażu. W hotelu nie serwuje się alkoholu.

Pokoje

W hotelu znajduje się tylko 46 pokoi (3 piętra). Twin room DZ - pokój dwuosobowy z możliwością dostawki dla dziecka; łazienka, telewizor z kanałami sat., klimatyzacja, telefon, biurko, Wi-Fi, sejf, w większości balkon (widok na okolicę). Powierzchnia - ok. 25 m kw.

Wyżywienie

BB - Śniadania (bufet) HB - Śniadania (bufet) i kolacje (a'la carte, napoje płatne)

Sport i rozrywka

Basen z tarasem słonecznym (parasole, leżaki i ręczniki bezpłatnie).

Dla dzieci

Ślizgawka w basenie.

Uwagi

Klienci obowiązkowo płacą na miejscu w hotelu podatek turystyczny w wysokości 11 MAD/ noc/ osobę.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi (w przypadku ofert z przelotem), transfer lotnisko-hotel-lotnisko (w przypadku ofert z przelotem), zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, anglojęzyczną telefoniczną opiekę lokalnego przedstawiciela, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT.

Maroko - zasady wjazdu

Obowiązek okazywania negatywnych testów na obecność COVID-19 oraz certyfikatów szczepień po przylocie do Maroka został zniesiony. Przed przylotem należy wypełnić formularz lokalizacyjny dostępny na stronie: https://www.sante.gov.ma/PublishingImages/2021/protocole/FSP%20avion.pdf?csf=1&e=2iw7FK Ważne informacje: https://www.gov.pl/web/maroko/idp

Oferta pakietowana dynamicznie

W przypadku ofert pakietowanych dynamicznie (przeloty liniami rejsowymi i tzw. "low costami") cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Informacje na temat przelotów

Oferta wylotów do Agadir oparta jest o dynamiczne pakietowanie. Przelot liniami Ryanair do Agadiru: * w cenie jedna sztuka bagażu podręcznego, nie większa niż 40cm x 20cm x 25 cm (umieszczana pod fotelem poprzedzającym) * pierwszeństwo wejścia na pokład - 120 zł/osoba (do wylotu 16.10.2022 włącznie), 180 zł/ osoba (od wylotu 23.10.2022). Pasażerowie, którzy zakupią usługę mogą oprócz bagażu podrecznego zabrać 1 dodatkową torbę ważącą do 10 kg, która musi zmieścić się w koszu do mierzenia bagażu - o wymiarach 55cm x 40cm x 20cm. * bagaż rejestrowany za dopłatą (podane ceny za bagaż w dwie strony) - wylot z Krakowa - do 10 kg w cenie 240 PLN/ sztuka, do 20 kg (119cm x 119cm x 81cm) w cenie 360 PLN/sztuka Warunki przewozu linii Ryanair: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/ogolne-warunki-przewozu/ogolne-warunki-przewozu

Podróżni z paszportem innym niż polski

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Podatek turystyczny

W Maroko wymagany jest podatek turystyczny, który nie jest wliczony w cenę zakwaterowania. Należy go zapłacić bezpośrednio w hotelu. Kwota do zapłaty uzależniona jest od standardu obiektu, poniżej szacunkowe kwoty: * 11 MAD (ok. 1 Euro) za osobę za noc w hotelach 3* * 17,60 MAD (ok. 1,7 Euro) za osobę za noc w hotelach 4* * 28,60 MAD (ok. 2,7 Euro) za osobę za noc w hotelach 5*

Wyjazd osoby małoletniej z osobą trzecią

Na podróż dziecka z osobą trzecią, szczególnie poza strefę Schengen, zalecamy wziąć pisemną zgodę rodziców/ opiekunów prawnych. Funkcjonariusze służb na granicy czasami proszą o okazanie takowej zgody. Jest ona niezbędna również ze względu na konieczność np. decydowania o opiece medycznej lub w przypadku wyrobienia dokumentu po utracie paszportu. Zgoda taka powinna być potwierdzona notarialnie z tłumaczeniem przysięgłym na język angielski. Zdarza się także, że hotel prosi o okazanie takiej zgody przy zameldowaniu.

Maroko - informacje ogólne

Plaże, szum oceanu, góry, pustynia, klimatyczne miasteczka, tajemnicze ksary i kazby, życiodajne oazy oraz magiczne mediny tworzą urokliwą, mistyczną atmosferę, przesiąkniętą feerią barw, aromatów i dźwięków.  W tej krainie, pełnej bajkowej architektury i egzotycznych pejzaży, rozkochali się twórcy filmowi, gwiazdy Hollywood i turyści.  Informacje ogólne Maroko leży na skrzyżowaniu Europy i Afryki, od niepamiętnych czasów krzyżowały się tu szlaki handlowe, wędrowały karawany ze zbożem, daktylami, złotem, solą,  jedwabiem, skórami, biżuterią.  Tędy podążali też pielgrzymi do grobowców marabutów i do klasztorów sufickich.  Dziś kraj ten jest niezwykłą mieszanką tradycji i nowoczesności, turystycznym rajem i wciąż nieodkrytą perłą Maghrebu. Gorący piasek Sahary sąsiaduje z ośnieżonymi szczytami Atlasu, jałowe bezdroża zamieniają się w żyzne oazy, z kurortów plażowych można wybrać się w góry i na pustynię serpentynowymi drogami, przyprawiającymi o mocniejsze bicie serca.      Maroko w pigułce Powierzchnia: 446,5 tys. km Liczba ludności: ok. 34 mln mieszkańców (ok. 75 proc. Arabowie, ok. 25 proc. Berberowie,   pozostali to głównie Francuzi i ich potomkowie) Stolica: Rabat Języki: klasyczny arabski, Darija - dialekt marokański, berberyjski język Amazigh, francuski, w hotelach także angielski i niemiecki. Religia: islam (98%), chrześcijanie (ok. 0,09%) Geografia Maroko to "kraina dalekiego zachodu słońca", stanowi jedną z części Maghrebu. Taką nazwę nadali Arabowie w średniowieczu terenom leżącym w północno-zachodniej Afryce. Dziś  Maroko graniczy od wschodu z  Algierią, od północy z  hiszpańskimi Ceutą i Melillą, na południu z Saharą Zachodnią (dawna kolonia hiszpańska, obecnie nadal nieustalony status prawny, Maroko traktuje ją jak swoją część). Od północy kraj oblewają wody Morza Śródziemnego, a od zachodu - Oceanu Atlantyckiego.  Obyczajowość Jak w każdym kraju islamskim obowiązuje szereg zasad natury obyczajowej; należy zachowywać się powściągliwie, mieć odpowiedni strój w miejscach publicznych, podczas wycieczek, zakupów itp. Kobiety powinny zakrywać ramiona, dekolt, kolana, brzuch. Mężczyźni nie powinni nosić krótkich spodenek ani koszulek na ramiączkach w miejscach publicznych. Nie jest akceptowane publiczne okazywanie sobie czułości. Alkohol sprzedawany jest tylko w hotelach osobom powyżej 21.roku życia. Maroko znane jest ze swej gościnności i tolerancji wobec cudzoziemców. Konstytucja gwarantuje wolność wyznania i praktykowania innych religii.

Maroko - informacje praktyczne

INFORMACJE PRAKTYCZNE Wizy Obywatele Polscy nie mają obowiązku posiadania wizy wjazdowej do Maroka przy pobycie turystycznym do 90 dni. Do przekroczenia granicy wystarczy paszport, który powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu do Maroka. Dotyczy to także dzieci. Osoby posługujące się paszportami lub dokumentami tożsamości wydanymi w innym kraju niż Polska, zobowiązane są do samodzielnego sprawdzania warunków wyjazdowych do wybranego kraju docelowego i zastosowanie się do nich. Biuro Best Reisen Group Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za niewywiązanie się przez klientów z powyższego obowiązku.Waluta Walutą Maroka jest dirham (MAD), który dzieli się na 100 centymów. W obiegu są monety o nominałach: 5, 10, 20, 50 centymów i 1, 5, 10 MAD oraz banknoty o wartościach: 10, 20, 50, 100, 200. Walutę (np. euro, dolary, funty brytyjskie) można wymieniać w bankach, kantorach, w hotelach. W miastach i ośrodkach turystycznych są bankomaty, tam też akceptowana płatność kartami. Obecnie dirham marokański to ok. 0,45 zł. Zakupy Popularną i zdrową pamiątką są olejki arganowe wytwarzane z nasion arganii żelaznej, wykorzystywane zarówno w kuchni, jak i w kosmetologii. Słynne olejki używa się do ciała i włosów. Proces produkcji i prezentacje można obejrzeć np. w Taroudant - stolicy doliny Sus. Inną naturalną pamiątką może być szafran- przyprawa cenna jak złoto. Uprawia się ją głównie w regionie Talioune, zbiory trwają od września do początku listopada. Warto nabyć również inne przyprawy, np. kardamon i kurkumę, harrisę oraz regionalne smakołyki (np. amlu - pastę orzechowo-migdałową z olejem arganowym). Popularne są też dywaniki, chodniki, ręcznie wykonane oryginalne gliniane naczynia tagin, czajniczki, herbaty marokańskie, kapelusze. Zdrowie Nie są wymagane szczepienia, ale zalecane, m.in. przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B oraz dyfterytowi. Warto zaopatrzyć się w środki antymalaryczne, ponieważ to region wilgotny i występują tu choroby przenoszone przez komary. Zalecamy przed wyjazdem konsultację z lekarzem. Wykaz proponowanych szczepień ochronnych oraz informacje na temat chorób tropikalnych i porady dotyczące profilaktyki zdrowotnej w egzotycznych miejscach znajdują się na stronie: www.szczepieniadlapodrozujacych.pl Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w poszczególnych krajach znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Maroko - pogoda

POGODA W Maroku panuje klimat podzwrotnikowy na północy, a na południu - zwrotnikowy. Na wybrzeżu atlantyckim klimat jest łagodniejszy niż w reszcie kraju. Prąd Kanaryjski przynosi tu deszcze, dzięki którym rozwija się flora i są możliwe uprawy wielu roślin. Na pustyni opady sięgają maksymalnie 60 m, w górach Atlasu zimą pada śnieg, latem jest chłodno. Najbardziej gorąco jest na terenach pustynnych w głębi kraju, najchłodniej w górach, najprzyjemniej - na wybrzeżu oceanicznym, gdzie latem temperatura oscyluje w granicach 26 st C., wiosną 17 - 22 st. , zimą - 13-17 st. C.


W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących obiektu Aferni, znajdującego się w Maroko, Agadir prosimy o kontakt z naszym wakacyjnym ekspertem 222120500.

Pokoje terminy

samolot Oferty z przelotem
Lupa Sprawdź inne terminy
 • pasażer pasażer
  Double/twin Room
  termin

  20.05.2024 - 24.05.2024 - 4 dni

  wyżywienie Śniadania
  26 dni do wyjazdu

  1130 zł/os

  + 30 zł TFG i TFP informacja
  Sprawdź Strzałka
 • pasażer pasażer
  Double/twin Room
  termin

  17.05.2024 - 20.05.2024 - 3 dni

  wyżywienie Śniadania
  23 dni do wyjazdu

  1238 zł/os

  + 30 zł TFG i TFP informacja
  Sprawdź Strzałka
 • pasażer pasażer
  Double/twin Room
  termin

  07.06.2024 - 14.06.2024 - 7 dni

  wyżywienie Śniadania
  44 dni do wyjazdu

  1587 zł/os

  + 30 zł TFG i TFP informacja
  Sprawdź Strzałka
 • pasażer pasażer
  Double/twin Room
  termin

  27.05.2024 - 07.06.2024 - 11 dni

  wyżywienie Śniadania
  33 dni do wyjazdu

  1837 zł/os

  + 30 zł TFG i TFP informacja
  Sprawdź Strzałka

Zalety hotelu

Klimatyzacja Internet Golf Blisko lotniska Basen zewnętrzny Dla Rodzin Ośrodek nadmorski Darmowe WiFi

Mocne strony hotelu

Dobry standard obiektu Popularny obiekt Wysoka jakość obsługi Komfortowe pokoje

Mapa

Podobne oferty

Lupa Zobacz więcej
zdjęcie hotelu
Rofaida gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Maroko, Agadir

zdjęcie hotelu
Oasis Hotel & Spa (ex Tulip Inn) gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Maroko, Agadir

zdjęcie hotelu
Borjs Hotel Suites & Spa (Agadir) gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Maroko, Agadir

Strzałka