ZALETY HOTELU:

Internet Psy i koty mile widziane Blisko lotniska Dla Rodzin Bez paszportu Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA


Opis

Hotel Diament Economy to kameralny hotel klasy ekonomicznej, położony w ścisłym centrum Gliwic. Komfortowe wnętrza pokoi, profesjonalna obsługa oraz restauracja zaspokoją oczekiwania zarówno gości biznesowych, jak i turystów. Hotel usytuowany jest w samym sercu miasta, wśród zabytkowych kamienic, na głównej ulicy handlowej Gliwic, w bliskim sąsiedztwie Rynku i dworca PKP oraz najważniejszych atrakcji turystycznych. Dogodna lokalizacja pozwala na swobodne poruszanie się po mieście. Pokoje są przytulnie urządzone i podłączone do bezprzewodowego internetu. W każdym pokoju mieści się telewizor oraz biurko do pracy, a na nim zestaw do parzenia kawy i herbaty. W łazience wyposażonej w kabinę prysznicową na Gości czekają ręczniki, kosmetyki oraz suszarka do włosów. Goście hotelowi zapraszani są na posiłki do restauracji Poziom+ w Hotelu Diament Plaza, oddalonym o 100 m. W hotelu Diament Economy znajduje się także salon fryzjerski oraz gabinet kosmetyczny. Parking strzeżony mieści się w odległości 150 m.


Lokalizacja

Hotel zlokalizowany przy ul. Zwycięstwa - głównej handlowej ulicy Gliwic, 400 m od dworca kolejowego i 250 m od Parku Chopina z Palmiarnią Miejską


Dojazdu samochodem

Do Gliwic można dojechać autostradami A4 i A1, drogami krajowymi 78 oraz 88. Hotel Diament Economy znajduje się w centrum miasta, nieopodal Drogowej Trasy Średnicowej, z której należy zjechać odpowiednio wcześniej tak, by móc skręcić w ul. Zwycięstwa (pod samym skrzyżowaniem Trasa poprowadzona jest w tunelu). Hotel znajduje się przy ul. Zwycięstwa 42, a strzeżony parking na ul. Kłodnickiej 4 (150 m na południe od hotelu, nieopodal hotelu Diament Plaza). Odległość od Warszawy - 310 km, Krakowa - 105 km, Wrocławia - 160 km.


Dojazd pociągiem i autobusem

Do Gliwic kursują pociągi i autobusy z różnych miejsc w Polsce. Dworzec kolejowy, na którym zatrzymują się pociągi wszystkich klas - od regionalnych po IC, znajduje się zaledwie 450 m od hotelu, dworzec autobusowy zaś 2,9 km.


Atrakcje

Gliwice to śląskie miasto o burzliwej historii, które w granicach Polski znajduje się dopiero od 1945 roku, co wyraźnie widać w miejscowej zabudowie, w której dominują piękne kamienice przywołujące na myśl miasta Niemiec. Gliwice liczą niespełna 200 tysięcy mieszkańców i leżą ok. 30 km od Katowic. Wizytówką miasta jest Palmiarnia, swymi korzeniami sięgająca 1880 roku. Oprócz tysięcy roślin, podziwiać można także pawilon akwarystyczny, w którym pływają ryby słodkowodne z Amazonii, Tanganiki, rzek Polski oraz południowo-wschodniej Azji. Palmiarnia nieustannie zbiera świetne recenzje. Między Palmiarnią a hotelem mieści się Park Chopina z przyjemnymi alejkami. Mówi się, że Gliwice mają najpiękniejszy rynek i kamienice na Śląsku. Na środku Rynku stoi ratusz otoczony kolorowymi kamienicami, odbudowanymi po zniszczeniach wojennych, niektóre mają podcienia i arkady, jest gdzie przysiąść na kawę. Spacerując po ulicach gliwickiej starówki można znaleźć ciekawe detale architektoniczne, pozostałości dawnych murów miejskich, Zamek Piastowski (jeden z najstarszych obiektów w mieście, obecnie muzeum z bezpłatnym wstępem), gotycki kościół Wszystkich Świętych czy Willę Caro - jedną z ważniejszych XIX-wiecznych rezydencji miasta. Miejsca, które warto odwiedzić poza ścisłym centrum:- Radiostacja gliwicka - najwyższa drewniana konstrukcja na świecie. Mierzy 111 metrów, zbudowana została z drewna modrzewiowego i tysięcy mosiężnych śrub. Przy radiostacji działa muzeum, a wieżę otacza park sensoryczny. Radiostacja znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki, bywa nazywana śląską wieżą Eiffla - Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła - neogotycka świątynia z wysokiej klasy organami, w której często organizowane są koncerty. Nieopodal Zamku Piastowskiego - Park Chrobrego - ulubione miejsce spacerowe gliwiczan, zadbany teren rekreacyjny, idealny, by odpocząć od zgiełku miasta. Po sąsiedzku mieści się nowoczesna hala sportowo-widowiskowa Arena Gliwice - Centrum Edukacji i Biznesu Nowe Gliwice i Muzeum Odlewnictwa Artystycznego - Nowe Gliwice to zrewitalizowany kompleks byłej kopalni, w którym obecnie mieszczą się biura, ośrodki edukacyjne i kulturalne oraz Muzeum Odlewnictwa Artystycznego, prezentujące rzadkie zabytki z bogatej kolekcji żeliwa artystycznego


Cena zawiera

- Nocleg - Internet Wi-Fi - Podatek VAT


Cena nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu


Pokój 2-osobowy standard

Przytulny pokój z łazienką, wifi, TV, biurkiem i zestawem do parzenia kawy/herbaty


Oferta

RO, Oferta bezzwrotna (P2S-B4, 15210)


Strzałka