ZALETY HOTELU:

Internet Psy i koty mile widziane Ośrodek nadmorski Bez paszportu Parking Darmowe WiFi
Kraj

POLSKA

Opis

Cassubia znajduje się w samym środku Helu. Większość lokalnych atrakcji, takich jak port rybacki, główny deptak miasta, fokarium oraz port jachtowy z nowoczesną mariną, zwiedzić można udając się na krótki spacer. Pobyt w Helu stwarza unikatową możliwość kąpania się w wodach Zatoki Puckiej, jak i otwartego Bałtyku, a także zwiedzania historycznych schronów i baterii przeciwlotniczych. Na plażę od strony zatoki jest mniej niż 700 metrów, a na ostatnią plażę na krańcu Cypla Helskiego są 2 km. Cassubia oferuje pokoje typu studio, które posiadają łazienkę, sypialnię, część wypoczynkową oraz dobrze wyposażone aneksy kuchenne, a także apartamenty deluxe o jeszcze większej przestrzeni i komforcie, wyremontowane w 2020 roku, utrzymane w morskiej stylistyce. Pokoje wyposażone są w telewizor i dostęp do wifi, aneksy kuchenne zaś w lodówkę, czajnik, kuchenkę mikrofalową, sztućce, talerze, kubki, szklanki. Na życzenie dostępne są deski do prasowania oraz suszarki do włosów. W łazience czekają ręczniki. Do dyspozycji Gości dostępny jest grill ogrodowy z miejscami do siedzenia przed obiektem. Na życzenie dostępne są parawany plażowe. Obok Cassubi znajduje się parking dla 20 samochodów.

Lokalizacja

Cassubia mieści się w ostatniej miejscowości na Półwyspie Helskim, blisko wszystkiego, co potrzebne, by udanie spędzić urlop - centrum Helu, dworca kolejowego, jak i plaż oraz fokarium.

Dojazdu samochodem

Przez cały Półwysep Helski wiedzie droga wojewódzka 216, która dojeżdża do Helu. Wjechawszy nią do miasta i minąwszy z prawej strony dworzec kolejowy, należy skręcić w prawo w ul. Przybyszewskiego i ponownie w prawo w docelową ul. Boczną. Cassubia znajduje się 250 m dalej po prawej stronie. Odległość od Warszawy - 430 km, Poznania - 420 km, Gdańska - 95 km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Cassubia znajduje się niemal po sąsiedzku ze stacją kolejową Hel, na którą docierają regionalne pociągi z Władysławowa. Władysławowo natomiast połączone jest licznymi pociągami z wieloma miastami w kraju. Obok stacji kolejowej znajduje się także dworzec PKS Hel.

Atrakcje

Hel jest najdalej wysuniętym miastem na Mierzei Helskiej, otoczonej wodami Morza Bałtyckiego. Jest to ośrodek turystyczny oraz ośrodek rybołówstwa, w okolicy znajdują się liczne nadmorskie kąpieliska, garnizon Marynarki Wojennej. Port morski posiada przystań rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej. Główne lokalne atrakcje stanowią port rybacki, deptak miasta, fokarium oraz port jachtowy z nowoczesną mariną. To przyjazne miejsce dla turystów ceniących sobie piesze wędrówki brzegiem morza. Osoby wypoczywające aktywnie mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów. Dla spragnionych wyzwań możliwa jest organizacja wędkowania na pełnym morzu oraz zajęcia na strzelnicy. Stary Hel, prężny ośrodek handlowy, w XIII wieku rywalizujący z Gdańskiem, został zatopiony przez wody Zatoki Puckiej w konsekwencji zmiany linii brzegowej. Współczesne miasto powstało w XV wieku jako osada, do której z powodu kłopotów gospodarczych i terytorialnych emigrowali mieszkańcy Starego Helu. W 1893 roku we wsi zorganizowano port rybacki, który stał się atrakcyjnym miejscem nie tylko dla statków rybackich, ale i popularnym celem wycieczek mieszkańców Gdańska i Sopotu. W 1896 roku Hel zyskał status nadmorskiego uzdrowiska. W czasie II wojny światowej Hel znajdował się na terenie Rejonu Umocnionego Hel, a po 1945 roku otrzymał status miejsca szczególnie ważnego strategicznie, co wiązało się z koniecznością uzyskiwania przepustki na przyjazd do miasta. Obostrzenia w dostępie do Helu zniesiono dopiero po 1989 roku. W granicach administracyjnych kurortu mieści się rezydencja prezydenta RP, często wykorzystywana przez głowy państwa. Główne atrakcje Helu:- Piaszczyste plaże - w tym odcinek plaży morskiej strzeżonej przez zespoły ratowników z psami - Helskie Fokarium - całoroczne fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego, działa na rzecz odtworzenia populacji i ochrony naszych rodzimych fok szarych - Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową - mieści się w dawnym kościele gotyckim św. Piotra i Pawła z XIV w. Muzeum ma kilka poziomów, a niewątpliwie dużą jego zaletą jest fantastyczny punkt widokowy usytuowany w dawnej dzwonnicy - Latarnia Morska - powstała z czerwonej cegły po II wojnie światowej na miejscu poprzedniej z końca XVIII wieku. Znajduje się na kraju Mierzei Helskiej i jest jednym z obowiązkowych punktów na trasie wszystkich spacerów po Helu - Nadmorski Park Krajobrazowy - został utworzony w 1978 roku, jako jeden z pierwszych w Polsce. Ponad połowa powierzchni Parku to wody Zatoki Puckiej Wewnętrznej, część lądowa Parku obejmuje całość Półwyspu Helskiego oraz wąski pas wybrzeża morskiego, ciągnący się od Białogóry do Władysławowa wraz z obszarem Karwieńskich Błot. W Nadmorskim Parku Krajobrazowym występują wszystkie typy wybrzeża charakterystyczne dla południowego Bałtyku - klifowe, wydmowe, niskie zalewowe z torfowiskami. Prawie połowę powierzchni parku porastają lasy

Apartament deluxe

Nowoczesny apartament z sypialnią, częścią dzienną, aneksem kuchennym i łazienką

Oferta

RO, Oferta zwrotna (AD-Z2, 12899)

Oferta zawiera

- Zakwaterowanie w wyposażonym studio lub apartamencie - Internet Wi-Fi - Podatek VAT

Oferta nie zawiera

- Wyżywienie - Pozostałe usługi hotelu

Strzałka