Nekera sponsorem tytularnym w piłce wodnej: Nekera AZS UW

Podróże i sport? Mogą iść w parze! Biuro podróży Nekera zainicjowało pierwszy program mecenatu sportu, zostając sponsorem tytularnym mistrza Polski w piłce wodnej – drużyny Nekera AZS UW. Wszyscy Agenci touroperatora zostali zaproszeni do obejrzenia meczu otwarcia ekstraklasy. To kolejna inicjatywa touroperatora, wychodząca naprzeciw jednej z najważniejszych zasad korporacyjnych Nekery: odpowiedzialności za ludzi i środowisko naturalne. Dlaczego waterpolo? Gdzie można obejrzeć mecz ekstraklasy? Sprawdź!

Nekera sponsorem tytularnym w piłce wodnej: Nekera AZS UW

Piłka wodna (waterpolo) to najstarsza zespołowa dyscyplina olimpijska. Sport ten jest uprawiany na świecie od XIX w. i zadebiutował już na drugiej nowożytnej Olimpiadzie w Paryżu w 1900 roku. Od 2000 r. w Sydney jest także dyscypliną olimpijską dla drużyn kobiecych. Do Polski waterpolo dotarło na początku ubiegłego wieku, jeszcze pod zaborami w Galicji (Kraków) i w Królestwie (Warszawa). Pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w 1925 r., a polska liga gra nieprzerwanie od 1932 r. Drużyna AZS Uniwersytetu Warszawskiego kontynuuje ponad stuletnie tradycje stołecznej piłki wodnej i jest obecnie jedynym klubem warszawskim reprezentowanym w polskiej ekstraklasie. W ubiegłych 3 sezonach zdobyła dwa tytuły Mistrza i jeden Wicemistrza Polski. Zaledwie tydzień temu, 02.10. Nekera AZS UW triumfowała już w pierwszych tegorocznych zawodach pokonując w Łodzi ŁSTW i wygrywając SUPERPUCHAR Polski. W wyjazdowym meczu ekstraklasy 07.10. zmierzyła się w Szczecinie z Arkonią, pokonując przeciwnika 12:8.

„Niezwykle udany sezon 2023, a także świetne perspektywy na kolejny rok skłoniły nas do jeszcze większego zaangażowania się w obszar odpowiedzialności społecznej i rozpoczęcia wspomagania kolejnych ważnych polskich inicjatyw lokalnych, takich jak sport. Zdecydowaliśmy się pomóc akademickiej, uniwersyteckiej drużynie waterpolo, która może pochwalić się ponad stuletnią historią i wielokrotnymi tytułami mistrza Polski. W bieżącym sezonie zagra ona pod nazwą Nekera AZS UW. Jest to kolejna inicjatywa naszej firmy, wychodząca naprzeciw jednej z naszych najważniejszych zasad korporacyjnych: odpowiedzialności za ludzi i środowisko naturalne. Dodatkowo trzeba pamiętać, że piłka wodna w amatorskim wydaniu jest (obok siatkówki plażowej) najchętniej uprawianym sportem podczas zagranicznych wakacyjnych wyjazdów Polaków” – powiedział Maciej Nykiel, Prezes Zarządu Nekera.

Nekera zaprasza wszystkich swoich Agentów do obejrzenia pierwszego ligowego meczu piłki wodnej w tym sezonie. W ramach dwudniowego wydarzenia Wielka Gala Nekera, które odbędzie się w Hotelu Intercontinental w Warszawie, w dniach 02-04.11.2023, drużyna Nekera AZS UW podejmie na własnym obiekcie rywali z Alfa Gorzów Wielkopolski. Mecz zostanie rozegrany 04.11.2023, o godz. 20:00, na Uniwersyteckim Basenie Olimpijskim, na ul. Trojdena 2C w Warszawie.

Na hasło „Nekera” dla Agentów touroperatora wstęp wolny.

Anna Nowicka

Anna Nowicka

Od lat związana z digital marketingiem i social mediami. W swojej pracy łączy umiejętności dziennikarskie zdobyte podczas studiów z działaniami online. Odpowiada za tworzenie strategii SEO content marketingowych i content planów dla Poradnika Nekera, optymalizowanie treści zgodnie z zasadami SEO, rozwijanie serwisu nekera.pl i komunikację w kanałach social media. Prywatnie uwielbia wypoczynek nad morzem, pływanie i aktywne city break. W 100% zgadza się z twierdzeniem, że podróżować znaczy żyć!

Strzałka