Na szczycie Kronplatz (Plan de Corones), mierzącym 2275 m n.p.m., spotykają się pasjonaci białego szaleństwa z południa, północy i wschodu. Innowacyjny ośrodek narciarski, który wznosi się ponad Doliną Pusterii, oferuje niemal 120 km doskonale przygotowanych tras o różnych poziomach trudności i 55 nowoczesnych wyciągów. Stoki Kronplatz tworzą imponującą nartostradę. Kornplatz połączony jest z największą narciarską karuzelą na świecie, czyli Sella Rondą

Blisko szczytu, w szczególności po wschodniej stronie, znajdują się stosunkowo łatwe trasy, idealne dla dzieci, początkujących i miłośników rekreacyjnej jazdy. Na północy i południu stoku znajdziemy głównie trasy czerwone i czarne. Uwagę ambitnych narciarzy przykuwa przede wszystkim „Czarna piątka”, czyli 5 wyjątkowo wymagających tras na jednej stacji narciarskiej. Wdzięczne brzmiące Sylvester, Herrnegg, Erta, Pre da Peres i Piculin czekaj, by przetestować kondycję najbardziej zaawansowanych amatorów białego szaleństwa.

Na wysokości 2 230 m n.p.m. mieści się prawdziwa gratka dla amatorów snowboardu i freestyle’u- jeden z najnowocześniejszych w Południowym Tyrolu Snowpark Kronplatz, wyposażony w tory o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Niebywałą atrakcją jest trasa BMW XDrive Cup, umieszczona na jednym ze stoków. Narciarskie popisy na na BMW xDrive Cu są filmowane, a czas zjazdu dokładnie mierzony.

Włoska natura Kornplatz ujawnia się przede wszystkim w après-ski, które raczy turystów lokalnymi przysmakami, aperolem i włoskim winem.