Maso Corto (niem. Kurzas) to punkt startowy na trasy lodowca Hochjoch. W zaledwie kilka minut możemy dotrzeć na wysokość 3200 m n.p.m., skąd rozciągają się liczne, dosyć strome trasy. Szukasz pomysłu na snowboard we Włoszech? Sprawdź zlokalizowany na lodowcu Snowpark z halpipe’em. Najbardziej wprawionych narciarzy ucieszy czarna trasa Schmugglerrinne, licząca 8 km. Val Senales to także miejsce, w którym nie brakuje specjalnie przygotowanych tras oraz mnóstwa atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Po całodniowym szaleństwie na stoku możemy zaczerpnąć nieco historii, odwiedzając Muzeum Archeologiczne Południowego Tyrolu, gdzie zobaczymy mumię Otzi, czyli słynnego „człowieka z lodu”. To właśnie na lodowcu Hochjoch w 1991 roku znaleziono zamarznięte ciało myśliwego z epoki kamiennej!

Malownicza dolina Val Senales Maso Corto, u stóp lodowca Hochjoch, to niemal całoroczny teren narciarski. Sezon narciarski rozpoczyna się tu już w połowie września i trwa aż do maja, co daje niemal 10 miesięcy idealnych warunków do zimowego szaleństwa! To właśnie z regionu Val Senales pochodzi włoski alpinista i himalaista, Reinhold Messner, pierwszy zdobywca Korony Ziemi! Dzień w Maso Corto-Val Senales uwieńczy doskonała oferta après-ski, gdzie liczne bary i restauracje uraczą klientów grzanym winem, tyrolskimi specjałami, a także włoską pizzą!