Co powiesz na wakacje w Korei Południowej? Odkryj nieodkryte podczas wyjątkowej podróży! Korea Południowa czeka, by oczarować mieszanką starożytnej tradycji i nowoczesności. Zabierzemy cię w podróż przez serce Azji, gdzie każdy dzień obfituje w nowe doświadczenia. Zacznij przygodę od tętniącego życiem Seulu, gdzie historyczne pałace jak Gyeongbokgung stoją obok futurystycznych wieżowców. Nie przegap magicznego Festiwalu Kwitnącej Wiśni w Jeju, który przyciąga turystów z całego świata. Odkryj tajemnice wyspy Jeju, odwiedzając Seongsan Sunrise Peak i Jeju Haenyeo Museum. W Busan, zanurz się w kolorowej atmosferze wioski Gamcheon i doświadczaj lokalnej kultury na słynnym targu rybnym Jagalchi. Korea to niezwykły pomysł na wakacje 2024! Co ty na to?

Wycieczki objazdowe

Dzień 1

Seoul

Witamy w Korei! Twoja azjatycka podróż rozpocznie się od zwiedzania oszałamiającej Wieży Lotte Jamsil i widoku z 118. piętra, skąd zobaczysz panoramę miasta. Następnie czeka cię podroż przez historię w Pałacu Gyeongbokgung. Pora na malowniczą wioskę Bukchon Hanok i eksploracja urokliwej ulicy Insadong. Wieczorem czas na odpoczynek. Może zdecydujesz się na kieliszek makgeoli?

Dzień 2

Seoul / DMZ / Seoul

Tego dnia wyruszysz w niezwykłą podróż do strefy zdemilitaryzowanej, zaczynając od parku Imjingak, tunelu infiltracyjnego, obserwatorium Dora, stacji Dorasan i Mostu Wolności. Po intensywnym zwiedzaniu powrót do Seulu. Popołudniowa wycieczka to prawdziwa uczta dla zmysłów. Odwiedzisz tętniący życiem targ Gwangjang oraz dzielnicę handlową Myeongdong. To idealny czas na zakup pierwszych pamiątek z wycieczki w Korei! Po pełnym wrażeń dniu czeka cię powrót do hotelu. Gotowy na relaks i kontynuację fascynującej podróży po Korei?

Dzień 3

Seoul / Busan

Z samego rana ruszysz na dworzec kolejowy, gdzie skorzystasz z szybkiego pociągu kierując się do Busan. Pociągi w Korei osiągają prędkość ponad 300 km/h! Po dotarciu do Busan posmakujesz lokalnej kuchni podczas lunchu. Następnie rozpoczniesz całodniową wycieczkę, odkrywając uroki wioski kulturalnej Gamcheon, targ rybny Jagalchi, imponującą Wieżę Busan i malowniczy most wiszący Yonggung. Wieczorem zameldujesz się w hotelu, gotowy na odpoczynek po dniu fascynujących odkryć.

Dzień 4

Busan / Gyeongju

Dzień zaczyna poranna wycieczka po Busan, odkrywając uroki plaży Haeundae i malowniczego szlaku Igidae Castral Trail. Spacer po wybrzeżu tego szlaku oferuje niezapomniane widoki na morze oraz wysepki Oryukdo. Na trasie znajduje się również Muzeum One, które stanowi fascynujący akcent kulturalny. Następnie podróż do Gyeongju, gdzie czeka na ciebie zwiedzanie Świątyni Bulguksa i Groty Seokkuram. Te historyczne miejsca dostarczą głębszego zrozumienia bogatej kulturalnej spuścizny regionu. Wieczorem zameldowanie się w hotelu w Gyeongj.

Dzień 5

Gyeongju

W ramach wycieczki po Gyeongju, zwiedzisz kompleks grobowców królewskich Daereungwon. Następnie Muzeum Narodowe w Gyeongju. Podążając ulicą Hwangridangil, dotrzesz do miejsca świątyni Hwangryongsaji i imponującego obserwatorium Cheomseongdae. Nieopodal znajduje się Donggung Place i staw Wolji, które zapewnią chwilę spokoju w otoczeniu malowniczej przyrody. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Gyeongju / Poonggi / Dangyang / Seoul

Podczas podróży do Danyang zatrzymasz się w najstarszym Poonggi Ginseng Market, aby doświadczyć jego uroku. Cały rynek w Poonggi będzie okazją do odkrywania lokalnych smaków i tradycji. Następnie Danyang, gdzie czeka na ciebie fascynująca wycieczka po Mancheonha Sky Walk. To nowoczesne obserwatorium otwarte w 2017 roku, oferujące wspaniałe widoki. Po wycieczce powrót do Seulu, i zakwaterowanie w hotelu. Na koniec udanego dnia czeka pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji, która dostarczy ostatnich smaków podróży.

Dzień 7

Seoul / lotnisko Incheon

Wykwaterowanie, powrót do kraju.

Dzień 1

Seoul

Po przylocie do Seulu anglojęzyczny przewodnik zabierze cię na półdniową wycieczkę po tym niezwykłym mieście. Zobaczysz pałac Gyeongbok, wioskę Bukchon Hanok i historyczną ulicę Insadong. Po pełnym wrażeń dniu zatrzymasz się w wygodnym hotelu. To pora na czas wolny i własne odkrycia tego fascynującego kierunku.

Dzień 2

Seoul / DMZ / Seoul

Podczas dzisiejszej wycieczki zanurzysz się w historii i kulturze Korei. Tego dnia zwiedzisz park Imjingak, gdzie historia spotyka się z naturą, a następnie obserwatorium Dora, stacji Dorasan i Mostu Wolności, odkrywając obszar DMZ. Po powrocie do Seulu, wyruszysz na pieszą wędrówkę po tętniącym życiem targu Gwangjang gdzie skosztujesz lokalnych przysmaków. Następnie zobaczysz panoramę Seulu w obserwatorium N Seoul Tower.

Dzień 3

Jeju Island

Ten dzień będzie wyjątkowy. Rozpoczniesz go lotem na wyspę Jeju, na której powita cię Festiwal Kwitnącej Wiśni Jeju w Jeonnongro. Następnie Morskie Muzeum Kobiet oraz Seongsan Sunrise Peak. Nocleg na wyspie Jeju.

Dzień 4

Jeju Island

W tym dniu dokładnie zwiedzisz wyspę. Zaczynij od parku Hallim z jaskinią Hyeopjae i wioską ludową. Następnie Muzeum Herbaty O'sulloc, Klif Jusangjeolli, a na końcu relaks przy Wodospadzie Cheonjiyeon po intensywnym dniu zwiedzania. Nocleg na wyspie Jeju.

Dzień 5

Jeju / Busan

Dzień rozpoczyna podróżą na lotnisko w Jeju, skąd przylecisz do fascynującego Busan. W mieście tym poczujesz magiczną atmosferę Festiwalu Kwitnących Wiśni Jinhae w Jinhae City, gdzie urokliwe aleje drzew wiśniowych tworzą niezapomniany krajobraz wiosny. Następnie odkryjesz uroki Busanu, zwiedzając kolorową wioskę Gamcheon, słynny targ rybny Jagalchi i podziwiając panoramę miasta z wieżą Busan Tower. Dzień kończy powrót do hotelu w Busan.

Dzień 6

Busan / Gyeongju

W ciągu kilku godzin zwiedzisz Busan, od plaży Haeundae po świątynię Haedong Yonggungsa. Następnie przeniesiesz się do Gyeongju, gdzie odkryjesz park Daereungwon, obserwatorium astronomiczne Cheomseongdae oraz pałac Donggung i staw Wolji.

Dzień 7

Gyeognju / Andong

Dzień rozpocznie poranny spacer wzdłuż jeziora Bomun, alejkami pełnymi kwitnących drzew wiśni. Następnie zwiedzanie świątyni Bulguksa, groty Sokkuram oraz Muzeum Narodowe w Gyeongju. Po tych atrakcjach przeniesiesz się do miasta Andong. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Andong / Poonggi / Danyang

Dzisiejsza wycieczka obejmuje Wioskę Hahoe z Muzeum Masek i klifem Buyongdae, gdzie można podziwiać wioskę z lotu ptaka. Następnie odwiedzisz Poonggi Ginseng Market, najstarszy targ w Poonggi. Na zakończenie dnia pojedziesz do Dangyang, gdzie spędzisz noc.

Dzień 9

Danyang / Gyeongpodae in Gangneung City / Mt. Seorak

Poranek rozpocznie wizyta w Jaskini Gosu i Mancheonha Sky Walk. Następnie udasz się w góry Seorak, zatrzymując się po drodze w Gyeongpodae w Gangneung, aby podziwiać Festiwal Drzew Kwitnącej Wiśni

Dzień 10

Mt. Seorak (or Sokcho) / Daepo Harbor / Pyeongchang / Seoul

Rano zwiedzisz Park Narodowy Seorak, korzystając z kolei linowej do Twierdzy Kweongeumseong i odwiedzisz świątynię Shinheungsa. Następnie udasz się do Daepo Harbor, gdzie zobaczysz targ rybny. Po tym przeniesiesz się do „Jeonggangwon”, gdzie możesz doświadczyć tradycyjnej Koreańskiej Kuchni. Nocleg w Seoulu.

Dzień 11

Seoul

Dzień wolny na relaks i samodzielne zwiedzanie

Dzień 12

Seoul

lotnisko Incheon Wykwaterowanie, powrót do kraju.

 

Napisz do nas, by otrzymać spersonalizowaną ofertę na wakacje w Korei!