Passo Tonale we włoskiej Dolinie Słońca, czyli Val di Sole, to idealne miejsce na narty i snowboard 2024. Przełęcz Passo Tonale położona na wysokości 1883 m n.p.m., na granicy Lombardii i Trydentu, tworzy imponującą arenę narciarską. Bliskość lodowca Presena (3000 m n.p.m.) sprawia, że doskonałe warunki narciarskie z gwarancją śniegu, trwają tu niemal przez cały rok! Planujesz narty we Włoszech? Znajdziesz tu doskonałe hotele tuż przy stoku i świetną ofertę SPA & Wellness. 

Passo Tonale oferuje aż 100 km doskonale przygotowanych tras narciarskich i 28 nowoczesnych wyciągów, z przewagą wyciągów krzesełkowych. Tereny narciarskie są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych miłośników nart i snowboardu. Z przełęczy Paradiso startuje długa na 2,5 km, jedna z najstarszych alpejskich nartostrad o tej samej nazwie, której pokonanie wymaga dobrej kondycji i zaawansowanych umiejętności. Na początkujących i dzieciaki czeka aż 20 km łagodnych stoków, w tym niebieskie trasy Scoiattolo i Valbiolo, idealne do szlifowania narciarskich umiejętności. Miłośnicy snowboardu i freestyle’u odnajdą moc adrenaliny w snowparku Adamello Freestyle Arena, oferującym niemal 30 przeszkód o zróżnicowanych stopniach trudności.

Passo Tonale znajdziemy też wiele rozrywek poza stokiem, m.in. wyprawy z rakietami śnieżnymi, łyżwiarstwo czy jazda psim zaprzęgiem. Na relaks po męczącym dniu na stoku poleca się szeroka oferta après-Ski. W Passo Tonale znajdziesz doskonałe lokalne bary i restauracje oferujące włoskie przysmaki, pizzę, bombardinio i aperol spritz. Passo Tonale na ferie 2024 to moc śnieżnego szaleństwa z gwarancją obfitego śniegu!

Zobacz także region narciarski Folgarida i Marilleva!