Planujesz wakacje na Maderze? Znajdująca się na Oceanie Atlantyckim, zawsze zielona wyspa, położona ok 450 km od Wysp Kanaryjskich i 860 km od Portugalii kontynentalnej, to jedna z najlepszych europejskich destynacji. Podobnie jak na La Gomerze i La Palmie znajdziemy tutaj endemiczne lasy wawrzynowe (laurisilva, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku), naturalne baseny lawowe i wulkaniczny krajobraz. Unikalne na Maderze są lewady, setki kilometrów szlaków pieszych i rowerowych oraz łagodny klimat. Symbolem Madery jest strelicja, inaczej rajski ptak – roślina wyjątkowa, piękna, niepowtarzalna jak sama wyspa.

Na Maderze zawsze jest co robić! Spacery po klifowym wybrzeżu, Festiwal Kwiatów podczas majówki 2022, wypoczynek na czarnej plaży Seixal na wakacje 2022, zabytki i ogrody stolicy Madery, Funchal jesienią – to tylko kilka propozycji na zwiedzanie Madery. Kiedy na Maderze jest najlepsza pogoda? Kraina wiecznej wiosny to doskonały pomysł na urlop latem i zimą, gdyż temperatury przez cały rok są wyjątkowo łagodne, ok. 20 – 23 stopni. 

Madera last minute, Madera we dwoje, Madera z dzieckiem, a może Madera na majówkę 2022 – niezależnie od tego, jak podróżujesz, na Maderze czekają zapierające dech piersiach widoki i mnóstwo atrakcji.