Białe plaże, turkusowe laguny i niezwykłe rafy koralowe – oto prawdziwy raj na ziemi, Malediwy! Archipelag Malediwów tworzy ponad 1 300 wysp i wysepek na 26 koralowych atolach. Wakacje na Malediwach to przede wszystkim spotkanie z egzotyczną przyrodą.

Gdzie warto polecieć? Najpopularniejszym regionem Malediwów jest Północny Atol Male ze stolicą Male, liczący 87 wysp. Południowy Atol Male jest mekką miłośników sportów wodnych. Malediwy to także idealny do nurkowania Atol Ari, podzielony na Atol Ari Południowy i Północny, Atol Addu, którego poszczególne części połączone są mostami oraz idylliczny Atol Raa, z 16 wyspami, gdzie tylko na jednej z wysp znajduje się hotel! Na luksusowy wypoczynek idealne będą hotele na Atolu Baa, z niemal 70 malowniczymi wysepkami, bajkowy Atol Noonu, pełen dziewiczej przyrody Atol Gaafu Alifu oraz jedna z największych wysp – Atol Lhaviyani.

Malediwy to istny raj dla nurków i tych, którzy szukają iście rajskiego wypoczynku z dużą dawką luksusu. Zobacz sam, dlaczego warto wybrać Malediwy na wczasy!

Spis treści

  1. Gdzie leżą Malediwy?
  2. TOP 7 napiękniejszych plaż
  3. Co warto wiedzieć przed wylotem?
  4. Kiedy najlepiej lecieć?
  5. Co warto zobaczyć na Malediwach?
  6. Napięcie i rodzaj gniazdka 
  7. Malediwy last minute all inclusive
  8. Malediwy – mapa